Program Edukacyjno-Terapeutyczny (PET2) trwa!

Zachowanie dzieci z zaburzeniami lękowymi typu mutyzm wybiórczy, jąkanie, silna nieśmiałość cechuje mocne zaniepokojenie, a nawet lęk w nowych sytuacjach oraz w kontaktach z nieznanymi osobami. Trudno jest im zaangażować się w zabawę z innymi dziećmi, w związku z czym zamiast zabawy wolą uważnie przyglądać się grupie. W zależności od poziomu przeżywanego lęku, dziecko może mieć trudność z nawiązaniem kontaktu i pozostawaniem w interakcji z resztą grupy, ale również samo przebywanie w nowym otoczeniu może spowodować, że sparaliżuje je lęk.

Mimo, że stawianie czoła nowym sytuacjom jest dla dzieci z zaburzeniami lękowymi szczególnie trudne, to warto zapewniać im okazje do trenowania umiejętności społecznych. Dlatego uznaliśmy za ważne kontynuowanie Programu Edukacyjno-Terapeutycznego (PET2), którego celem jest prowadzenie grupy dla dzieci z zaburzeniami lękowymi. Działania podjęte w ramach zajęć to: dogoterapia, ruch rozwijający wg Weroniki Sherborne, arteterapia (w tym terapia ruchem, muzykoterapia, dramatoterapia, relaksacja, bajkoterapia), terapia logopedyczna w małych grupach według rodzaju zaburzenia, elementy psychoedukacyjne i socjoterapeutyczne oraz terapia relacyjna.

Partnerem w projekcie jest Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie Dział Pieczy Zastępczej.

(PET2) jest autorskim programem terapeutycznym Fundacji HALO. Druga edycja trwa od 22 lutego do 24 maja 2018 roku.

To publiczne zadanie zostało dofinansowane z Urzędu Miasta w ramach małej dotacji, w zakresie ochrony i promocji zdrowia. Serdecznie dziękujemy!

 

HALO! MAM GŁOS! Program Edukacyjno-Terapeutyczny (PET2)
Umowa o wsparcie realizacji zadania publicznego w zakresie: ochrony i promocji zdrowia

Wystartowaliśmy z drugą edycją zajęć w ramach Projektu Edukacyjno-Terapeutycznego (PET2), dla dzieci z zaburzeniami lękowymi i problemami w komunikacji.

To działania, które prowadzi zgrany zespół Fundacji HALO – terapeutki, które pracowały z dziećmi również w pierwszej edycji! Do teamu dołączyła wolontariuszka Ania z Węgier, z programu Erasmus+.

To publiczne zadanie zostało dofinansowane z Urzędu Miasta w ramach małej dotacji, w zakresie ochrony i promocji zdrowia.

Będziemy informować o naszych działaniach na bieżąco, trzymajcie kciuki!