Zakończenie Projektu HALOMIKOŁAJKI

Za nami wspaniała zabawa mikołajkowa – #HALOMIKOŁAJKI, dla dzieci z nieśmiałością i problemami w komunikacji.
Projekt został zrealizowany dzięki #mikroDOTACJE Sektor 3 Szczecin i współfinansowany ze środków Miasta Szczecin oraz wspierany przez Stowarzyszenie POLITES i wolontariuszki programu Erasmus+ EVS in Szczecin.
Serdecznie dziękujemy
Długo nie zapomnimy tych cudownych chwil spędzonych w świątecznej i przyjacielskiej atmosferze. A najważniejsze, że dzieciaki były naprawdę zadowolone!

Wypowiedzi Rodziców:

Wrażenia dzieci:

Stowarzyszenie Polites i wolontariuszki programu Erasmus+ EVS in Szczecin:

HALOMIKOŁAJKI – 6 grudnia 2017

To Projekt współfinansowany ze środków Miasta Szczecin. Mikrodotacje to konkurs grantowy realizowany przez Sektor 3 Szczecin za pośrednictwem Fundacji Sektor3. Dzięki dofinansowaniu w ramach Mirkodotacji Fundacja może zrealizować Projekt HALOMIKOŁAJKI dla 30 dzieci z problemami w komunikacji.

Założeniem projektu HALOMIKOŁAJKI jest wyprawienie Mikołajek dla dzieci lękowych, wraz z aktywizacją całych rodzin poprzez włączanie opiekunów w animację wydarzenia dla dzieci i wspólną zabawę.

Cele szczegółowe projektu to:

– obniżenie poziomu lęku dzieci podczas zabaw grupowych, w których elementem łączącym będzie elastyczny rękaw ułatwiający współdziałanie w grupie i przebywanie w jednej przestrzeni,

– wzrost pewności siebie u dzieci, które zobaczą, że nawiązywanie wspólnej więzi jest możliwe,

– integracja i aktywizacja wszystkich rodzin w działaniu na rzecz dzieci i wzajemnym poszanowaniu i współpracy.

Dzięki Mikrodotacji, aby przełamać lęk dzieci podczas wspólnej zabawy Mikołajkowej, zaplanowano zakup elastycznego rękawa (zdjęcie) do zabaw i spotkań grupowych. Dla dzieci, zabawa z rękawem rozwija poczucie wspólnoty i ich kompetencje społeczne. Zwłaszcza dzieci lękowe, nieśmiałe, z problemami w komunikacji w takiej przestrzeni czują się intymnie i bezpiecznie. Cała grupa spotyka się tutaj wspólnie, nie ma miejsca na używanie telefonu komórkowego czy tabletu. Mogą to być ćwiczenia ruchowe, kierowane przez prowadzącego zajęcia, mogą to być zajęcia integracyjne, może to być po prostu siedzenie w tej samej przestrzeni i dzielenie się swoimi historiami.

HALOMIKOŁAJKI to zabawa Mikołajkowa przeznaczona jest dla dzieci z nieśmiałością i problemami w komunikacji i jest ona całkowicie bezpłatna! Zabawy będą dostosowane dla dzieci z nieśmiałością, będą odbywały się w intymnym gronie, uwzględniającym wszystkie potrzeby dzieci.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nam Projekt od strony organizacyjnej. Jest to Stowarzyszenie POLITES oraz Erasmus+ – wolontariusze europejscy – Metaxia, Olya, Anna, Sali wraz z koordynatorką Eweliną Sobecką.

Z całego serca dziękujemy!