SZKOLENIE – WARSZTAT LOGOPEDY – TERAPIA JĄKANIA

Warsztat Logopedy – metody pracy w terapii jąkania, wzbogacone o współpracę z rodziną pacjenta jąkającego się, jako jeden z warunków skuteczności terapii jąkania.
Szkolenie przeznaczone jest dla logopedów i studentów logopedii (14 godzin szkoleniowych).
Zapisy: szkolenia@fundacjahalo.pl lub nr tel. 517 262 534
Prowadzenie – logopeda Łukasz Kowalczyk
14 kwietnia sobota : 10.00-18.00
15 kwietnia niedziela : 9.00-14.00
Promocyjna cena to 350 zł za dwudniowy warsztat!
Miejsce szkolenia – Szkoła Podstawowa nr 2 im. św. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi w Ozorkowie (30 km od Łodzi).
Adres: ul. Lotnicza 1, 95-035 Ozorków
Miejsca noclegowe: http://www.tamada.pl/
Warsztat Logopedy to przekazanie praktycznych metod pracy w terapii jąkania, od określenia celów indywidualnych i społecznych, nastawionych na motywowanie i terapię niepłynności mowy (mowa rytmiczna, wydłużona, sylabizowanie, ćwiczenia oddechowe, głosowe, fonacyjne). Warsztat dostarczy również praktycznej wiedzy w zakresie reakcji indywidualnych (praca nad emocjami) oraz reakcji społecznych (ćwiczenia komunikacji, socjoterapia, terapia rodzin) osoby jąkającej się.
Podczas szkolenia zostaną omówione również zagadnienia związane z diagnozą i terapią zaburzeń płynności mowy u dzieci. Szkoleni dowiedzą się, jak:
• prawidłowo przeprowadzić wywiad z rodzicami oraz podsumować wyniki badania,
• umiejętnie współpracować z rodzicami z wykorzystaniem zasobów rodziny,
• poznają protokół postępowania diagnostycznego u dzieci z objawami jąkania,
• poznają strategie rodzinne, m. in. Budowanie u dziecka wiary w siebie, wspieranie dziecka w radzeniu sobie z uczuciami,
• poznają strategie ukierunkowane na bezpośrednią pracę z dzieckiem związane z poprawą płynności mówienia oraz dotyczące współistniejących innych problemów logopedycznych,
• poznają modele interwencji, czyli wdrażania terapii jąkania w warunkach, które są typowe dla uczestników warsztatów.
Uczestnicy warsztatów otrzymają certyfikaty udziału w szkoleniu oraz materiały szkoleniowe. W przerwie bufet kawowy.
www.fundacjahalo.pl zaprasza na szkolenie
nr konta w mbank: 81114020040000310276636939
Nasz szkoleniowy HALO TEAM wzbogacił się o świetnego terapeutę jąkania – mgr Łukasza Kowalczyka z Warszawy, który na co dzień współpracuje z dr Krzysztofem Szamburskim w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej TOP w Warszawie.
W dniach 14-15 kwietnia 2018r. będziemy mieli przyjemność uczestniczyć w dwudniowych warsztatach poprowadzonych przez mgr Łukasza Kowalczyka.
Warsztat Logopedy to przekazanie praktycznych informacji na temat metod pracy w terapii jąkania, od określenia zindywidualizowanych celów terapeutycznych po terapię niepłynności mówienia (strategie pośrednie i bezpośrednie) – więcej na plakacie.
Zapisy: szkolenia@fundacjahalo.pl