Naprawdę łatwo jest stworzyć grupę wsparcia. Takie grupy, które nazywają się „Klubami J” lub po prostu grupami wsparcia, funkcjonują w dużych miastach Polski. Ale wiele osób z innych miast zgłasza również potrzebę spotkań, a często mają zbyt daleko do miejsc, w których istnieją grupy wsparcia.

Dlaczego stworzyć grupę wsparcia nie jest trudno? Bo my Ci w tym pomożemy. Jeśli potrzebujesz motywacji – porozmawiamy z Tobą, bo mamy doświadczenie w tworzeniu grup wsparcia. Będziemy również wspólnie ogłaszać się na facebooku, na stronach kilku Fundacji, na portalu Demostenes (Wortal poświęcony jąkaniu) i na stronie Stowarzyszenia Osób Jąkających się. Im więcej osób dowie się o Twoim przedsięwzięciu tym lepiej. Od nas dostaniesz również „pakiet startowy” – tematy na spotkania, jak prowadzić grupę, jak ogłaszać spotkania i wiele innych materiałów pomocnych w Twojej pasji. Pomożemy Ci również znaleźć terapeutę mowy w Twojej okolicy. Grupę wsparcia może utworzyć zarówno osoba jąkająca się, jak i doświadczony terapeuta mowy, który będzie prowadził grupę w duchu empatii, rozumiejąc i słuchając potrzeb każdego uczestnika grupy. Bo niektórzy mogą oczekiwać od spotkań poprawienia płynności swojej mowy, a niektórzy po prostu chcą swoje jąkanie zaakceptować i zintegrować. Natomiast wspólną potrzebą może być potrzeba towarzystwa i poczucia, że nie jest się samemu ze swoim problemem.

Jeśli masz naprawdę daleko do najbliższego Klubu J, a masz w domu stały internet – możesz uczestniczyć w spotkaniach wirtualnie, do tego na spotkaniu Klubu J potrzebny będzie komputer / laptop i również dostęp do internetu. Jeśli potrzebujesz takiego rozwiązania – również możesz zgłosić się do nas, a my spróbujemy umożliwić Ci taki kontakt z innymi osobami jąkającymi się. Coraz częściej zaczynają ogłaszać się wirtualne Kluby J. Więcej o tym przedsięwzięciu można doczytać tutaj.

Czego jeszcze chciałbyś się dowiedzieć na temat Klubów J? Czy któryś z telefonów pod które dzwonisz lub e-mail, na który piszesz, a które zamieszczamy na naszej stronie w zakładce Kluby J w Polsce jest nieaktualny? W takim wypadku napisz do nas na biuro@fundacjahalo.pl, a my znajdziemy dany numer lub adres e-mail dla Ciebie, uaktualnimy go na naszej stronie i przekażemy informacje dalej – w ten sposób pomożesz również innym w dotarciu do danego Klubu J.

Jesteśmy po to, żeby Ci pomóc.