Wrażenia osób po wieczorku poetyckim "Oswajamy Poezją"

Kuba

Maja

Kończymy Projekt "Oswajamy Poezją". Pozostają podziękowania, zdjęcia oraz wspaniałe nagranie Asi.

Asia, dzięki nagraniu, była z nami podczas wydarzenia "Oswajamy Poezją", zaprezentowała swój przepiękny wiersz "Ogród".

Bardzo serdecznie dziękujemy i gratulujemy uczestnikom wydarzenia "Oswajamy Poezją" – dzieciom i dorosłym czytającym wiersze w naszej zaprzyjaźnionej Między wierszami kawiarnia – księgarnia
Dziękujemy również gościom, że byliście z nami w tym dniu, a poniżej garść zdjęć, którymi się z Wami dzielimy. Zapraszamy również na naszą stronę: https://fundacjahalo.pl/projekty/oswajamy-poezja/
gdzie znajdziecie wypowiedzi Kuby, Moniki oraz Mai na temat naszego wieczorku poetyckiego. Dziękujemy

Projekt był finansowany z programu Społecznik – zachodniopomorski system wspierania inicjatyw oddolnych – pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Uwaga Uczestnicy! Przed nami kolejna, trzecia próba – tym razem w Kawiarni-Księgarni "Między Wierszami" przy ul. Moniuszki 6/1 w Szczecinie.

Uwaga! Próby do projektu poetyckiego Fundacji trwają! Na zdj. po lewej uczestnicy drugiej próby, na której część z nas trzymała po raz pierwszy mikrofon w dłoni. Pola z Tatą, Kuba z Mamą, Pola, Bartosz i Kuba samodzielnie. Na zdjęcie nie załapali się tym razem Marcin, Beata, Asia i Zuzia, ale to nadrobimy już w ten weekend 🙂

Na zdj. poniżej 7-letnia Pola podczas pierwszej próby. Na dotychczasowe próby miejsca umieścił nam Sektor3 – Fundacja wspierająca instytucje pozarządowe. Sektor 3 mieści się przy ul. Woj. Pol. 63 (wejście od ul. Piłsudskiego). SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Drodzy Przyjaciele Fundacji HALO. Z radością informujemy, że z programu Społecznik otrzymaliśmy dofinansowanie do naszego projektu „OSWAJAMY POEZJĄ”. Zawsze staramy się zainteresować Was istotnym społecznie i ciekawym wydarzeniem i tym razem nasz pomysł został najwyżej oceniony spośród wszystkich w tej edycji. Projekt jest finansowany z programu Społecznik – zachodniopomorski system wspierania inicjatyw oddolnych, pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Zadanie publiczne sfinansowane jest z budżetu województwa zachodniopomorskiego.
Zapraszamy osoby z problemami w komunikacji (jąkanie, giełkot, mutyzm wybiórczy, chorobliwa nieśmiałość i inne), które chciałyby zaprezentować własną twórczość poetycką lub przeczytać poezję swojego ulubionego autora. Chętni będą uczestniczyli w spotkaniach roboczych, natomiast w październiku, z okazji Światowego Dnia Świadomości Jąkania-, odbędzie się wieczór poetycki w Między wierszami kawiarnia – księgarnia, na Jasnych Błoniach – partnera naszego projektu.
Do udziału w wydarzeniu zapraszamy dzieci (i ich rodziców), młodzież i osoby dorosłe. Projekt jest szansą zaprezentowania twórczości życzliwemu kręgowi odbiorców (rodzina i przyjaciele), pokonania tremy, oswojenia lęków, nabrania odwagi w komunikacji i podniesienia samooceny. Zachęcamy serdecznie do zgłaszania udziału i udostępniania informacji osobom zainteresowanym. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: biuro@fundacjahalo.pl

Mamy doświadczenie w organizacji podobnych przedsięwzięć. W 2015 roku, w Książnicy Pomorskiej zorganizowaliśmy wydarzenie, „Osoby jąkające się czytają”, chcąc wyjść naprzeciw stereotypom i pokazać, że nie tylko aktorzy, nauczyciele i radiowcy mogą prezentować się innym. Osoby jąkające się czytały fragmenty książek oraz bajki, dla ponad setki publiczności, zainteresowanej problematyką komunikacji. Żeby wziąć mikrofon do ręki, przełamać tremę potrzeba czasem tygodni prób. Tak też było w tym projekcie. Jednak każda z prezentujących osób przyznała po wydarzeniu, jak wiele dało im to na drodze do samorozwoju, poczucia samoakceptacji, samodzielności, sprawczości i odwagi.
Jesteśmy pewni, że tegoroczne wydarzenie spełni podobną funkcję.

Wydarzenie odbędzie się 27 października 2017 o godz. 18.00 w Kawiarni-Księgarni Między Wierszami. Bardzo dziękujemy za bezpłatne udostępnienie miejsca na nasz Projekt.