Małe Dziecko z jąkaniem – TERAPIA ON-LINE

 

W przypadku dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym jąkanie często jest zjawiskiem, którego dziecko nie jest świadome. Dostrzega jednak pewne trudności w wypowiadaniu się, co może powodować frustrację, niepewność, wycofywanie się z mówienia. Jest to zaburzenie, które powoduje duży niepokój rodziców i najbliższego otoczenia. Krótkie i regularne spotkania online z dzieckiem w bezpiecznej domowej przestrzeni oraz w obecności rodziców, pozwalają naturalnie podejść do ćwiczeń w formie zabawy, na zachowanie komfortu zarówno dziecka, jak i rodziców. Niezwykle ważnym jest, żeby rodzice mogli porozmawiać z terapeutą i otrzymać wskazówki, dotyczące własnego zachowania wobec jąkającego się dziecka, jak i formy ćwiczeń.

Ważne jest, aby jak najszybciej rozpocząć pracę z małym dzieckiem. Proponujemy terapię w formie cyklu, składającego się z:

  • pierwszej konsultacji online samych rodziców z terapeutą,

  • 12 spotkań online z dzieckiem w obecności co najmniej jednego z rodziców, w czasie których terapeuta ćwiczy z dzieckiem w formie zabawy, dając jednocześnie wzorzec dla rodziców – spotkania trwają do 15 minut, odbywają się co najmniej dwa razy w tygodniu i rozłożone są w czasie do trzech miesięcy, w zależności od potrzeb konkretnej rodziny,

  • konsultacji online z terapeutą dla rodziców w czasie terapii (początkowa oraz jedna na dwa tygodnie),

  • pakietu materiałów informacyjnych dla rodziców,

  • zestawu pomysłów na ćwiczenia z dzieckiem.

Terapia jąkania małego dziecka jest możliwa!

Termin konsultacji oraz spotkań uzgadniany jest indywidualnie i elastycznie dostosowany do możliwości rodziny.

TERAPIA MAŁEGO DZIECKA Z JĄKANIEM – Terapia On-Line

TERAPIA DZIECKA Z JĄKANIEM, KTÓRE JUŻ CZYTA – Terapia On-Line