Grupa wsparcia dla rodziców dzieci z problemami w komunikacji i TEATR dla dzieci!

W odpowiedzi na Wasze oczekiwania, w Szczecinie powstaje grupa dla Rodziców dzieci z niepłynnościami w mowie i problemami w komunikacji. Na naszych spotkaniach nie tylko dowiesz się, jak pomóc swojemu dziecku i swojej rodzinie. Porozmawiasz z doświadczonych psychologiem i terapeutą mowy.

Zaburzenia komunikacji to nie wstyd. Każdy z nas może doświadczać niepłynności mowy, a publiczne wystąpienia dla każdego mogą okazać się koszmarem. Niektóre dzieci może dotyczyć chorobliwa nieśmiałość. Rodziców takich dzieci również zapraszamy.

Rozmawiając z innymi poszerzamy naszą własną przestrzeń, otwieramy na innych, na siebie, a przede wszystkim na swoje własne dziecko. Możecie też pomóc innym zagubionym rodzicom w całej Polsce. Wasza inicjatywa zależy od Was. Wasze pole widzenia zależy od Was samych, a z pewnością pomoże Twojemu dziecku. Nie czekaj! Wymiana doświadczeń jest niezwykle ważna! Obecnie na całym świecie rodzic aktywnie włącza się w terapię swojego dziecka.

Kiedy Ty będziesz dzielił się z innymi rodzicami oraz terapeutami swoją historią, my zapraszamy Twoje dziecko na wyprawę w krainę działań teatralno-ruchowych. Każdy ruch niweluje napięcie, każde słowo otwiera na zdanie, każda relacja otwiera na przyjaźń.

Zapraszamy Ciebie i Twoje dziecko na odkrywanie samego siebie. Ciebie – w roli rodzica, Twoje dziecko – w roli samego siebie.

Nabór do grupy teatralno-ruchowej, współistniejącej z grupą wsparcia dla rodziców dzieci z problemami w komunikacji trwa!

Spotkanie grupy teatralno-ruchowej w Fundacji HALO poprowadzi tancerka Kamila Kuchcińska, która na co dzień mieszka w Londynie i uczy dzieci baletu. Obecnie kończy Pedagogikę Tańca w Warszawie.

Towarzyszyć jej będzie aktorka Katarzyna Brzozowska, która tak mówi o sobie:

"To ja, Kasia Brzozowska, pełna pomysłów osoba, która stara się łączyć sztukę oraz pasję z prowadzeniem firmy. Uwielbiam wymyślać bajki dla dzieci i obserować jak w czasie spektaklu, z wypiekami na twarzy oglądają nasze przygody. Największą satysfakcją jest dla mnie widok dzieci, które po spektaklu czy animacji zadają mnóstwo pytań i nie chcą wracać do domu. Mam wtedy świadomość, że to co przygotowalismy z grupą teatralną było wartościowe i trafiło w potrzeby maluchów."

Pierwsze spotkanie – zapoznawcze – 11 maja w godzinach 16.30-18.30 w Piwnicy Teatru Kana – Plac św. Piotra i Pawła 4/5 w Szczecinie.

Kolejne spotkanie już 15 maja w poniedziałek w godzinach 17-19.00 również w Piwnicy Teatru Kana.

Prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 517 262 534, e-mail: rodzice@fundacjahalo.pl