OSWAJAMY POEZJĄ

Drodzy Przyjaciele Fundacji HALO. Z radością informujemy, że z programu Społecznik otrzymaliśmy dofinansowanie do naszego projektu „OSWAJAMY POEZJĄ”. Zawsze staramy się zainteresować Was istotnym społecznie i ciekawym wydarzeniem i tym razem nasz pomysł został najwyżej oceniony spośród wszystkich w tej edycji. Projekt jest finansowany z programu Społecznik – zachodniopomorski system wspierania inicjatyw oddolnych, pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Zadanie publiczne sfinansowane jest z budżetu województwa zachodniopomorskiego.
Zapraszamy osoby z problemami w komunikacji (jąkanie, giełkot, mutyzm wybiórczy, chorobliwa nieśmiałość i inne), które chciałyby zaprezentować własną twórczość poetycką lub przeczytać poezję swojego ulubionego autora. Chętni będą uczestniczyli w spotkaniach roboczych, natomiast w październiku, z okazji Światowego Dnia Świadomości Jąkania-, odbędzie się wieczór poetycki w Między wierszami kawiarnia – księgarnia, na Jasnych Błoniach – partnera naszego projektu. 
Do udziału w wydarzeniu zapraszamy dzieci (i ich rodziców), młodzież i osoby dorosłe. Projekt jest szansą zaprezentowania twórczości życzliwemu kręgowi odbiorców (rodzina i przyjaciele), pokonania tremy, oswojenia lęków, nabrania odwagi w komunikacji i podniesienia samooceny. Zachęcamy serdecznie do zgłaszania udziału i udostępniania informacji osobom zainteresowanym. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: biuro@fundacjahalo.pl

Mamy doświadczenie w organizacji podobnych przedsięwzięć. W 2015 roku, w Książnicy Pomorskiej zorganizowaliśmy wydarzenie, „Osoby jąkające się czytają”, chcąc wyjść naprzeciw stereotypom i pokazać, że nie tylko aktorzy, nauczyciele i radiowcy mogą prezentować się innym. Osoby jąkające się czytały fragmenty książek oraz bajki, dla ponad setki publiczności, zainteresowanej problematyką komunikacji. Żeby wziąć mikrofon do ręki, przełamać tremę potrzeba czasem tygodni prób. Tak też było w tym projekcie. Jednak każda z prezentujących osób przyznała po wydarzeniu, jak wiele dało im to na drodze do samorozwoju, poczucia samoakceptacji, samodzielności, sprawczości i odwagi.
Jesteśmy pewni, że tegoroczne wydarzenie spełni podobną funkcje.